Zlato i dve bronze za naše kajakaše na Svetskom prvenstvu

VIDEO K9: Završeno je svetsko prvenstvo u kajak-kanuu u Račicama u Češkoj. Naši sportisti vratili su se sa jednim zlatom i dve bronze.

259

Zlatom su se okitili Marko Tomićeveć i Milenko Zorić, dok su bronzu osvojili Nebojša Grujić i Marko Novaković, a Milica Starović bronzu je podelila sa Slovenkom Špelom Ponomarenko Janić.

Srpska posada u sastavu Marko Tomićević-Milenko Zorić osvojila je zlatnu medalju u disciplini kajak dvosed na 1000 metara na Svetskom prvenstvu u Račicama u Češkoj.

Aktuelni olimpijski i evropski vicešampioni osvojili su najsjajnije odličje na najprestižnijem takmičenju u ovom sportu.

Oni su kroz liniju cilja prošli za 3:08.647, ostavivši za čak dve sekunde iza sebe posadu Slovačke (3:10.725). Bronzanu medalju osvojili su takmičari Češke (3:10.853).

Marku Tomićeviću i Milenku Zoriću ovo je najveći uspeh u karijeri, uz osvojeno srebro na Olimpijskim igrama u Riju prošle godine.

ZLATO ZA TOMIĆEVIĆA I ZORIĆA

„Osećali smo da smo u dobroj formi i pre nego što smo došli ovde. Znali smo da možemo da napadnemo prvo mesto i sada smo to i uspeli. Na Olimpijskim igrama je bilo teže, prvenstveno zbog većeg pritiska. Što se same trke tiče, mislim da je ovo jedna od najboljih koje smo ikada izveslali.“

Milenko Zorić, kajakaš

Kajakaši Nebojša Grujić i Marko Novaković osvojili su bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Račicama.

Oni su u A finalu discipline kajak dvosed na 200 metara kroz liniju cilja prošli treći, sa vremenom 31.451. Prvo mesto osvojila je ekipa Mađarske a drugo Španski tim.

Sprinterka Milica Starović osvojila je treću medalju za kajakaški tim Srbije, pošto je u finalu trke kajaka jednoseda na 200 metara kroz cilj prošla treća. Posle borbe koja je do samog kraja bila neizvesna, sudijski tim dugo je odlučivao o konačnom rezultatu trke, budući da je Milica kroz liniju cilja prošla u istom hiljaditom delu sekunde kao i predstavnica Slovenije Špela Ponomarenko Janić. Sudijska odluka koja se retko donosi bila je da Milica Starović i Slovenka podele bronzanu medelju. Na osvojenom zlatu čestitao je i gradonačelnik u ime svih Novosađana.

ČESTITKE MILICI STAROVIĆ

“Čestitam našoj reprezentativki Milici i njenom timu i mogu samo da kažem hvala divnim mladim sportistima koji čine da budemo ponosni, i da se Novi Sad i Srbija pojavljuju u vrhu svetske sportske scene. To su najbolji društveni uzori jer pokazuju da se posvećenost, trud i istrajnost uvek isplate, i na nama je da ih promovišemo i skrenemo pažnju na prave vrednosti”

Miloš Vučević, gradonačelnik

Zlatno odličje osvojila je olimpijska šampionka iz Rija, Novozelanđanka Liza Kerington, dok je drugo mesto na pobedničkom postolju pripalo Dankinji Emi Astrand Jorgensen.