Zdelar prvak sveta

Kajakaš Bojan Zdelar osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u kajaku za juniore i mlađe seniore održanom u Portugalu.

0
5

Reprezentativac Srbije u kajaku Bojan Zdelar osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu za juniore i mlađe seniore u Montemor o Velju, u Portugaliji, u disciplini jednoseda na 500 metara. Do zlata je Zdelar stigao odličnom vožnjom u kojoj je vodio od samog starta, da bi sredinom trke napravio dovoljnu prednost i osigurao pobedu.

Kroz cilj prošao u najboljem vremenu u svetu u konkurenciji takmičara do 23 godine, sa čak 65 stotinki prednosti u odnosu na evropskog prvaka, Danca Torbjorna Raska. Bronzana medalja pripala je Denisu Kernenu iz Švedske. Srpski kajakaši su nastup na prvenstvu sveta završili sa dve osvojene medalje, pošto je Marija Dostanić bila drugoplasirana u jednosedu na 1.000 metara.