Vulin: Koridor 10 najbezbedniji

VIDEO K9: Koridor 10 i ove sezone je najbezbednija saobraćajnica u Evropi, izjavio je danas ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin.

0
11

Nakon što je održana tromesečna akcija pijačanih mera i aktivnosti policije na Koridoru 10, ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin izjavio je da je ostvareno povoljno stanje bezbednosti na ovom putnom pravcu, kao i da je Koridor 10 najbezbednija saobraćajnica u Evropi.

Akcija je sprovedena od 15. juna do 15. septembra.

Prema rečima ministra policije, ukupan broj krivičnih dela izvršenih na putnim pravcima Koridora 10 smanjen je za skoro 36 odsto u odnosu na prošlu godinu, odnosno 59 krivičnih dela u ovoj, a 92 u 2021. godini.

Takođe je, kako je rekao, za 25 odsto smanjen broj krivičnih dela izvršenih na parking prostorima benzinskih pumpi, ugostiteljskih objekata i odmorišta na putnim pravcima Koridora 10 tokom letnje turističke sezone, odnosno izvršeno je devet krivičnih dela sa manjom materijalnom štetom.

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.