Voša slavila u derbiju

VIDEO K9: Rukometaši Vojvodine pobedom nad Partizanom započeli su trku za treću uzastopnu titulu.

431

Rukometaši Vojvodine pobedom su započeli odbranu titule u domaćem šampionatu, pošto su na Slanoj Bari bili bolji od Partizana sa 29:23.

Osvajenje bodova za Vojvodinu nije dolazilo u pitanje jer je kvalitetniji igrački kadar držao prednost od četiri do pet golova prednosti.

Ipak sredinom prvog poluvremena rukometaši Partizana u nekoliko navrata izjednačili su rezultat pa se do kraja očekivalo više neizvesnosti.

Međutim, Novosađani su u finišu stizali i do pet bodova prednosti da bi na poluvremenu rezultat bio 16 – 12 za domaće.

Posle prvih pet minuta drugog poluvremena Voša je imala 6 poena prednosti, dok su crno-beli za 11 minuta uspeli da postignu samo četiri gola.

Miloš Orbović bio je najbolji strelac sa 7 golova. A uz njega su se istakli Todorović sa 6 i Arsenić sa 4 pogotka.

Na kraju je usledila mirna završnica i sigurna pobeda domaćina.

U drugom kolu koji se nastavlja već u sredu Vojvodina gostuje Radničkom iz Kragujevca, dok Partizan dočekuje Jugović iz Kaća.