Velika pobeda Voše nad Benfikom

VIDEO K9: Odbojkaši Vojvodine NS Seme u Novom Sadu pobedili su Benfiku iz Lisabona sa 3-1 u setovima, u prvoj finalnoj utakmici Čelendž Kupa. Revanš meč igra se u nedelju u Portugalu.

559

Do gostovanja na Spensu lisabonska Benfika nije znala za poraz u Čelendž Kupu, put do finala portugalci su obezbedili ubedljivim pobedama, ipak protiv crveno-belih nisu mogli.

Novosađani su u meč ušli hrabro i agresivno, iako je Benfika na početku prvog seta imala prednost od 7:5, izabranici Strahinje Kozića uspeli su da pojačanim servisom i serijom poena naprave preokret, da bi na kraju prvog dela rezultat bio 25:19.

Slično je bilo i u drugom periodu, ali je Voša od starta nametnula ritam. Gosti nisu imali rešenje za korektora Luburića, kojeg su odlično pratili i ostali saigrači, ali i mnogobrojna, verna publika sa tribina. Rezultat u drugom setu bio je 25:23.

Iako su gubili sa 2:0 po setovima gosti nisu posustajali, igrali su iskusno i taktički te su na razne načine pokušavali da unesu nervozu u redove crveno-belih.

Vodila je Voša i u trećem setu, mladi momci nisu posustajali, ali je ipak nakon vođstva od 14:16 u drugom tehničkom tajm autu Benfika uspela da održi prednost do kraja za rezultat 22:25.

Četvrti i odlučujući set bio je veoma uzbudljiv i rezultatski veoma neizvestan. Ponovo je Gašpar iz redova Benfike pokušao da isprovocira domaće odbojkaše, ali je ovoga puta kažnjen crvenim kartonom. Imala je Vojvodina dve meč lopte koje nije iskoristila, ali onu treću jeste, za rezultat 25:22 i konačnih 3:1 po setovima.

Najefikasniji u redovima Novosađana bio je Dražen Luburić sa 27 poena, Stanković je dodao 13, a Katić 12, dok je Gašpar bio lider Benfike sa 21 poenom.

Za osvajanje prvog evropskog trofeja u istoriji, Vojvodini će biti potrebna dva osvojena seta u Portugalu, međutim ukoliko novosadski odbojkaši dožive poraz od 3:0 ili 3:1, pobednik će se znati nakon zlatnog seta.

Revanš meč igra se u nedelju od 18 sati po našem vremenu u Lisabonu.