U20: Srbija prvak sveta u fudbalu!

Srbija je prvak sveta u fudbalu u uzrastu igrača do 20 godina! Naša mlada fudbalska reprezentacija savladala je u finalu Brazil sa 2:1 na Svetskom prvenstvu održanom na Novom Zelandu.

1682

Ekipa Veljka Paunovića tri puta je igrala produžetke i jednom penale, da bi na kraju postigla jedan od najvećih uspeha u istoriji srpskog fudbala.

U regularnom delu bilo je 1:1 (Mandić 70, Pereira 73). U produžetku pobedu je doneo Maksimović u 118. minutu.

Iako je od samog starta Brazil imao više loptu u svom posedu i bio opasniji u napadu, uspeli su naši fudbaleri da se u drugom delu prvog poluvremena opuste i uravnoteže igru, da bi u kontranapadu u 70. minutu lopta stigla do Mandića koji ju je plasirao u mrežu Brazilaca.

Ipak, samo tri minuta kasnije Brazil dolazi do izjednačenja. Rezervista Pereira je prihvatio loptu na 15-ak metara od šesnaesterca, provukao se kraj četvorice naših fudbalera i savladao Rajkovića.

U produžecima su se naši igrači konsolidovali redove, da bi u 118. minutu Nemanja Maksimović doneo je Srbiji titulu šampiona sveta.

Nakon još preostalih par minute igre usledilo je zasluženo slavlje u redovima srpske reprezentacije.

Srbija je prvak sveta!

Nort Harbur stadion u Oklandu, gledalaca 25.000. Sudija: Abdulah Alšalavi (S. Arabija)

SRBIJA: Rajković, Gajić, Antonov, Zdjelar, Veljković, Babić, Šaponjić (Ilić), Maksimović, Mandić (Gaćinović), Živković, S. Milinković-Savić (Jovanović).

BRAZIL: Žean, Žoao Pedro, Lukao, Marlon, Danilo, Giljerme, Boskilja (Pereira), Gabrijel (Alef), Žorž, Jaja (Malkom), Žean Karlos.

srbija_prvak

Podsetimo na put Srbije do finala. Prvi susret u grupnoj fazi i poraz od Urugvaja 1:0. Potom slede pobede protiv Malija (2:0) i Meksika (2:1). U osminifinala savladana je Mađarska nakon produžetka 2:1, u četvrtfinalu SAD 6:5 posle penala, a potom Mali u polufinalu 2:1, takođe posle produžetaka.

Doček omladinske reprezentacija Srbije je u ponedeljak, od 20 sati, ispred Starog dvora u Beogradu.