Tri medalje za juniore na Svetskom badminton kupu u Češkoj

VIDEO K9: Na juče završenom juniorskom prvenstu u Češkoj, srpski reprezentativci u badmintonu osvojili su tri medalje, dva zlata i jednu bronzu

81

Mladi srpski reprezentativci u badmintonu osvojili su tri medalje, dva zlata i jednu bronzu, na turniru Svetskog juniorskog kupa, koji je uz učešće gotovo 200 takmičara održan u češkoj Orlovi od 15. do 17. novembra.

Zlato su u muškom dublu osvojili Sergej Lukić i Mihajlo Tomić, kao i u mešovitom dublu, u kojem je pored Tomića nastupila i Marija Sudimac. Sudimčeva se takođe, okitila i bronzom u ženskom singlu.

Sara Lončar, koja je bila četvrta takmičarka koja je branila boje Srbije na ovom prvenstvu, zaustavljena je u osmini finala u singlu, kao i u ženskom dublu sa partenrkom Marijom Sudimac na samom startu takmičenja.