STOTKA U PRVOM KOLU!

Košarkaši Crvene zvezde Telekom savladali su sinoć Bilbao sa 105:87 u meču 1. kola druge faze Evrokupa. Veličanstvena atmosfera Pionira bila je najbolja satisfakcija nakon eliminacije iz Evrolige.

819

Nešto čvršća igra gostiju u odbrani, čuvajući pre svega reket, omogućila je da Zvezdini centri “povratnim”  dodavanjima razigraju bekove, pa su tako trojke Dženkinsa, Nelsonovi prodori i lucidne asistencije za  Marjanovićevazakucavanja doneli domaćinu u prvom delu prednost od čak 40:29, da bi u 18. minutu rezultat čak  bio smanjen na  46:40, ipak poluvreme je okonačno rezultatom 50:46.

Centar Crvene zvezde Raško Katić smatra da je ovo izuzetno važna pobeda za njihov tim ostvarena na  impresivan način, međutim želi da ukaže na velik broj primljenih poena koji mora da ih opomene i ukoliko taj segment isptrave  nema sumnje da će Zvezda biti prava ove sezone.

Kako se meč primicao kraju, tako se samo postavljalo pitanje kolikom razlikom će se završiti u korist domaćih koji  su ostvarili potpunu dominaciju u skoku. Čekala se “stotka” domaćih, koji su sa 97:77 poveli na 3:41 do kraja  utakmice, a onda nekako “prestali” da igraju u napadu sve dok dva minuta kasnije Simonovićeva trojka nije donela 100:84  crveno­belima, a meč završen sa velikih “+18” za domaće.

Povratnik u redove Crvene zvezde Tadija Dragićević posle pobede nad Bilbaom kaže da su ih navijači nosili do  pobede i konstatovao da takvih navijača nema nigde u Evropi.