Srebro za Mihajla Simina na EYOF-u

VIDEO K9: Mladi džudista, Mihajlo Simin, osvojio je srebrno odličje u težinskoj kategoriji do 73kg na Evropskom olimpijskom festivalu mladih u Banskoj Bistrici. Plasmanom, kako je rekao, i nije baš zadovoljon jer mu je po treći put ove godine izmaklo najsjajnije odličje.

0
6

Mladi džudista, Mihajlo Simin, osvojio je srebrno odličje u težinskoj kategoriji do 73kg na Evropskom olimpijskom festivalu mladih u Banskoj Bistrici.

U finalu poražen od strane takmičara iz Holandije, Džošua De Lange.

Simin je objasnio i presudni momenat zbog kojeg mu je izmaklo zlato.

Mihajlo je ove godine osvojio još dve srebra u kategoriji do 73kg, na Evropskom kadetskom prvenstvu u Poreču i na Evropskom kupu za kadete u Bukureštu.

Simin kaže i da muje jako prijala podrška ostalih sportista iz Tima Srbijeu Banskoj Bistrici.

Sledeći takmičenje na kojem će učestvovati Mihajlo Simin je Svetsko prvenstvo, koje će, kako je rekao, biti najveće iskustvo za njega jer će na njemu učestvovati i takmičari iz Azije. A nakon svih osvojenih srebrnih medalja ove godine, želja mu je, kaže, da konačno osvoji zlato.