Ove godine je od ukupnog gradskog budžeta izdvojeno osam posto za Upravu za socijalnu i dečju zaštitu, što iznosi oko milijardu dinara.
“Vrlo važno pitanje kojima grad posvećuje posebnu pažnju svakako je inkluzivno obrazovanje, uklanjanje barijera u svim segmentima, apsolutna borba za iskorenjivanjem siromaštva, što kvalitetnija zdravstvena zaštita. Grad pored toga, podržava sve manifetacije, počevši od aprilskih dana autizma i drugih”, rekla je Sonja Radaković, predsednica Saveta za osobe sa posebnim potrebama.
Na Savetu je o simptomima autizma i o sistemu podrške osobama sa autizmom kao i o njihovim porodicama koje su u sistemu podrške govorila je Danile Tamaš, koordinator Dnevnog boravak za osobe s autizmom u ŠOSO “Milan Petrović”.
“Škola pruža podršku ne samo deci osnovnoškolskog uzrasta, već i predškolskog, a nakon toga deca mogu da budu uključena u srednju školu i dnevne boravke na aktivnostima radnog angažovanja”, navela je Tamaš.
Ono što je najvažnije za roditelje koji odlučuju u koju školu će njihovo dete ići, kako je istaknuto, jeste da poslušaju savet stručnjaka koji kaže da odaberu onak kolektiv gde će njihovo dete dobiti najadekvatniju podršku.