Počela sezona džudistima

Za džudiste je počela nova takmičarska sezona. Prvo zvanično nadmetanje u kalendaru Džudo saveza Srbije bilo je Prvenstvo Vojvodine za kadetski uzrast.

318

Na pokrajinskom prvenstvu je učestvovalo 100 kadeta i 40 kadetkinja iz 27 vojvođanskih klubova.

Najviše uspeha imali su beočinski Cement i novosadska Slavija čiji borci su osvojili po 3 zlatne medalje u 15 težinskih kategorija.

Za najuspešnije učesnike proglašeni su Milana Lišić, članica DŽUNS-a i Marko Otić, džudista Slavije.

Regionalni šampionat bio je ujedno i kvalifikacioni za Prvenstvo Srbije u ovoj konkurenciji koje će biti održano 3. februara u Šumicama.