Odbojkaši Vojvodine u finalu plej-ofa

Video K9: Odbojkaši Vojvodine pobedili su Partizan sa 3:2 u majstorici polufinala plej-ofa i tako se plasirali u finale gde će se sastati sa Crvenom zvezdom.

441

Crveno-beli odbojkaši i treći put u polufinalnoj seriji savladali su Partizan identičnim rezultatom – tri prema dva. Oni su u Beograd otputovali kao autsajderi nakon što su ispustili priliku da u Novom Sadu reše polufinale u svoju korist.

Ipak, odlično je počela Vojvodina, povela sa 2:0 u setovima i izgledalo je da su odbojkaši Partizana slomljeni, i da samo treba zadati poslednji udarac.

Ali vratili su se Beograđani, izjednačili na 2:2 i odveli meč u peti set. U dramatičnom stilu, kakva je bila i čitava polufinalna serija, Vojvodina je dobila poslednji set na razliku, 16:14 i plasirala se u finale.

Trener Vojvodine Strahinja Kozić nakon utakmice izrazio je svoje zadovoljstvo i sreću zbog načina na koji je njegova mlada ekipa odigrala. Dodao je da su, uprkos tome što su kiksnuli u prošlom meču, čvrsto verovali da će pobediti Partizan.

Prva finalna utakmica između Vojvodine i Crvene zvezde na programu je u nedelju, a šampion Srbije će postati tim koji prvi stigne do tri pobede.