Očekuje li tenis revolucionarna izmena pravila?

Međunarodna teniska federacija u novembru će na turniru najboljih mladih igrača sveta u Milanu testirati nova pravila koja će, ukoliko budu ozvaničena, doneti velike izmene u tenisu.

0
1242

Najveća promena koja o kojoj se govori, ukoliko bude usvojena, bilo bi ukidanje “neca” prilikom servisa.

Tehnički gledano, to bio veliki problem za igrače koji primaju početni udarac protivnika i sasvim je sigurno da bi broj servis vinera bio neuporedivo veći nego sada, preneo je BBC.

Mečevi bi bili igrani na tri dobijena seta, s tim što bi se igralo na četiri, a ne na šest gemova. Taj brejk do sedam poena bi se ubuduće igrao pri rezultatu 3:3.

Više ne bi bilo maratonskih gemova, jer bi se ukinula prednost i kod rezultata 40:40, gem bi osvojio igrač koji dobije naredni poen, s tim što bi igrač koji prima servis imao pravo da bira đus ili prednost stranu.

Zagrevanje bi trajalo pet, umesto deset minuta, kako je sada, a uveo bi se merač vremena koji bi sprečio da pauze između poena budu duže od 25 sekundi. (FoNet)