Među žrtvama julskog nevremena su i muškarac iz Bačke Palanke koji je stradao od strujnog udara iz pokidanih kablova, na isti način kao i njegov trinaestogodišnji unuk koji je, devet dana kasnije, pokušao da ukloni te kablove koji su i dalje bili pod naponom.
S obzirom da je problem sa kablovima nadležnima prijavljivan 27 puta, ali ih do tragedije niko nije uklonio, ovaj slučaj izazvao je veliku pažnju javnosti, ali i neprimerenu reakciju predsednika te opštine Branislava Šušnice, koji je uz to i šef Štaba za vanredne situacije, koji je vikao na novinarku nakon što je postavila pitanje koliko još opasnih mesta postoji u njihovom mestu.
Radnik lokalnog komunalnog preduzeća iz Bačke Palanke dobio je otkaz zato što je, kako je naveo, prisustvovao protestima.
Građani su, kako je rekao Savo Đurđić sudija Apelacionog suda u penziji, pogođeni ne samo tim tragičnim događajem u kojoj je stradao dečak i koji se ne sme zloupotrebljavati, što i nije, rekao je Đurđić, namera organizatora protesta, već zbog pojave koja se pokazala u ovom slučaju o nemaru nadležnih i njihovom odnosu prema građanima i medijima.
Bačku Palanku, a potom i Novi Sad, obišla je 7. avgusta predsednica Vlade Srbije, koja je navela da treba da se utvrdi i odgovornost zbog pogibije dečaka u Bačkoj Palanci, ali i ocenila da su protesti u ovom mestu politički.
Cena nemara institucija su životi ljudi i dece, naglasio je Đurđić, a borba protiv takvog stanja je i pokrenula proteste protiv nasilja.
Tema 15. protesta Srbija protiv nasilja u Beogradu 12. avgusta su događaji u Bačkoj Palanci.