U centru Novog Sada, u Menartovoj palati, biće smešten Muzej Tamburica festa, čije je otvaranje, kako najavljuju iz Tamburica festa, planirano za početak avgusta.
Po rečima direktora ovog festivala dr Jovana Pejčića, Tamburica fest i Svetska tamburaška asocijacija dobili su dom u kojem će “jedinstvenom muzeološkom postavkom obuhvatiti više od dva veka tamburaške tradicije u Vojvodini”.
U njemu će na jednom mestu biti izloženi eksponati svih utemeljivača tamburaške kulture, instrumenti, notni zapisi Mite Oreškovića, Vase Jovanovića, Save Vukosavljeva, Marka Nešića, Janike Balaža i mnogih drugih, neveo je Pejčić.
Poseban segment činiće izložba od oko 150 umetničkih slika, ulja na platnu, koja su nastala u poslednjih 15 godina na tematskim likovnim kolonijama u okviru Tamburica festa.