MONTREAL: ĐOKOVIĆEVA POBEDA UZ NOVI PLES

765

(VIDEO K9) Naš najbolji teniser Novak Đoković, pobedio je Florijana Majera u drugom kolu Mastersa u Montrealu. Tako je započeo odbranu Rodžers kupa. Pobedu je začinio novim plesnim koracima.

Đoković je savladao Nemca u dva seta za svega 55 minuta. Ovo je peta pobeda nad Majerom u isto toliko mečeva. Nemac je imao čak sedam prilika da uzme servis Novaku, najčešće zbog njegovih grešaka. Ipak, nije mu uspelo, jer je prvi teniser sveta spasio svih sedam brejk lopti.

Pokušao je Majer da zapreti i u trećem gemu ali je Đokovića u bitnim momentima odlučno služio servis.  Đoković je silovito započeo i drugi set i brzo stigao do  3:0. Demoralisanom protivniku nije ostalo mnogo želje za igrom pa je drugi set završen za svega 27 minuta.

Đoković na turniru brani titulu i 1.000 ATP bodova na turniru koji je osvajao tri puta. Prvu stepenicu ka cilju proslavio je plesom koji je publika oduševljeno prihvatila.