Masters u Šangaju: Troicki u osmini finala

VIDEO K9: Viktor Troicki se plasirao u osminu finala Mastersa u Šangaju, pošto je pobedio sedmog igrača sveta, Austrijanca Dominika Tima.

50

Ovo je bio treći međusobni duel Troickog i Tima i treća pobeda srpskog tenisera, a ovaj meč trajao je sat i 50 minuta.

Troicki je na početku prvog seta poveo sa 3:0, uz jedan brejk, i tu prednost je uspeo da sačuva do kraja seta.

Obojica tenisera su u odlučujućem setu bila sigurna na svoj servis, pa je pobednik rešen u taj-brejku. Troicki je poveo sa 5:2 u taj-brejku i imao je dva servisa da završi , ali je Tim uspeo da se vrati i izjednači na 5:5. Međutim, Austrijanac je napravio grešku i poklonio Troickom meč loptu koju je srpski teniser iskoristio.

Protivnik Troickom, 54. teniseru na ATP listi, u narednom kolu biće Amerikanac Džon Izner.