KUP SRBIJE: FUDBALERI VOJVODINE PENALIMA POBEDILI SLOGU (1:1, 2:3)

772

(VIDEO K9) Fudbaleri Vojvodine prošli su u osminu finala Kupa Srbije nakon penala. Kraljvačku Slogu pobedili su sa 3:2, dok je u regularnom delu utakmice bilo nerešeno, sa po jednim golom za svaki tim.

Vojvodina dugo nije igrala u Kraljevu, pa je ovaj duel privukao 3000 gledalaca.

Crveno beli, koji su ovom prilikom igrali u plavim dresovima, u meč su ušli sigurno i igralo se čvrsto na sredini terena. Tako se prva šansa ukazala već u osmom minutu. Poletanović je  uposlio Vulićevića koji je uputio centaršut u kazneni prostor, ali volej udarac Kaluđerovića izblokirali su domaćini. Ipak, dva minuta nakon toga nekadašnji igrač Crvene Zvezde postigao je vodeći gol. Od tog trenutka igra se smirila.

Kako se ocenjuje na zvaničnom sajtu,  vodila se uglavnom „rovovska“ borbu na sredini terena bez izglednih šansi. Domaćini su pred kraj poluvremena izveli nekoliko uzastopnih kornera i prekida ali ni jednom nisu ozbiljnije zapretili Delaču.

Drugo poluvreme donelo je i  potpuno drugu slika na terenu.

Igrači Vojvodine su potpuno stali, a fudbaleri Sloge zaigrali agresivno, požrtvovano i pre svega opasno po gol Novosađana.  Gol je postigao Gobeljić u 65. minutu.

Minut pred kraj meča trener Vojvodine, Marko Nikolić, napravio je potez koji je rešio pitanje pobednika. U igru je umesto Mateja Delača ušao  Srđan Žakula. Zahvaljujući njegovoj odbrani, Vojvodina se plasirala u narednu rundu Kupa Srbije.

Utakmice osmine finala Kupa igraće se 30. oktobra.