Kovačević upucao srebro u Dohi

VIDEO K9: Srpski reprezentativac Lazar Kovačević osvojio je srebrnu medalju u gađanju vazdušnom puškom na finalnom turniru Svetskog kupa u Kataru.

0
33

Kovačević je drugi put u karijeri da učestvuje u finalu Svetskog kupa, nakon što je prošle godine u u Kairu zauzeo 10. mesto, saopšteno je iz Streljačkog saveza Srbije.

Strelac “Jagodine 92” je prošle godine osvojio zlato u Bakuu, kao i srebro u miksu i bronzu u timskoj konkurenciji.

Kovačević je u finale turnira u Dohi ušao sa četvrtog mesta u kvalifikacijama, u kojima je pogodio 630,1 krug, a najprecizniji je bio Japanac Naoja Okada sa 632,0.

U finalu su gađala petorica strelaca iz Evrope i trojica iz Azije, a među onima koji se nisu našli među osam najboljih bio je i aktuelni svetski prvak, Šveđanin Viktor Lindgren.