KOŠARKA – EP U SLOVENIJI: POSLEDNJA ŠANSA SRBIJE ZA SVETSKO PRVENSTVO

706

(VIDEO K9) Naši košarkaši doživeli su još jedan težak poraz. Izgubili su od slovenačke reprezentacije rezultatom 92:74. Ipak,  imaju još jednu priliku da ostvare plasman za Svetsko prvenstvo u Španiji sledeće godine.

Pred 7000 gledalaca, Srbija je izgubila utakmicu već u prvoj četvrtini. Slovenci su ubacili 30 poena. Naši momci su se trgli u završnici treće četvrtine, kada su se približili na minus 13. Ipak, to nije bilo dovoljno.

Kako je slikovito rekao selektor, igralo se u dve različite brzine.

Srbija će u subotu igrati za sedmo mesto. Ovo je poslednja šansa za plasman na Svetsko prvensto u Španiji.

Potencijalni rivali našoj reprezentaciji biće  u Ukrajina, Litvanija, Hrvatska i Italija.

Posle dva velika poraza, selktor je najavio da će biti reagovanja. Međutim, osim kritike, neophodna je i podrška. Ceo tim je poručio da su uložili mnogo truda zbog čega se nadaju ostvarenju cilja. Veruju da u Španiji mogu da budu  ozbiljan tim, ukoliko ih zaobiđu povrede,  jer sada imaju malo više iskustva.