Jovani Preković zlato u Madridu

Karatiskinja Srbije, Jovana Preković, osvojila je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Madridu u svojoj kategoriji.

618

Reprezentativka Srbije u karateu, Jovana Preković, postala je proteklog vikenda nova šampionka sveta u kategoriji do 61 kg.

Ona je u finalu savladala Kineskinju Jin Šaojan sa 8:5. Na putu do titule prvaka sveta, ona se borila protiv takmičarki Kosova, Rusije, Ekvadora, Egipta, a u polufinalu je bila bolja i od karatistkinje Turske.

Domaćin Svetskog karate prvenstva bio je Madridu od 6. do 11. novembra, u okviru kojeg je održan i Kongres Svetske karate federacije na kome su učestvovali i predstavnici Srbije.