Futsal reprezentacija Srbije u baražu za EP u Sloveniji

VIDEO K9: Ubedljivom pobedom nad Moldavijom, futsal reprezentacija Srbija plasirala se u baraž za plasman na Evropsko prvenstvo koje će iduće godine od 30. januara do 10. februara biti održano u Sloveniji.

0
369

Nakon pobede na startu kvalifikacionog turnira u Poljskoj protiv selekcije domaćina od 4:0, potom očekivanog poraza od prvog favorita i aktuelnog prvaka Evrope, reprezentacije Španije, futsaleri Srbije su deklasirali domaću Moldaviju sa 7:3 (5:0).

Ovom pobedom su, kao drugoplasirana selekcija u grupi, obezbedili dva meča u baražu, posle kojih će se definitivno dobiti svi putnici za Sloveniju.

“Došli smo sa ciljem da pobedimo prvu i poslednju utakmicu. U tome smo uspeli i ostvarili smo plasman u baraž. Turnir je bio uzbudljiv sa dosta interesantnih utakmica, a protiv Moldavije smo odigrali odlično prvo poluvreme dok su u nastavku meča svi igrači dobili šansu. Čekamo protivnika u baražu i verujem u dalji napredak ove ekipe i plasman na Euro u Sloveniji”, rekao je Goran Ivančić, selektor futsal selekcije Srbije.

Žreb parova baraža biće održan 6. jula u Nionu, a termini dva baraž duela su 10 -13, odnosno 24 – 27. septembar.