EVROBASKET: SRBIJA POBEDILA BIH

575

VIDEO K9: Naša košarkaška selekcija zabeležila je drugu pobedu na Evropskom prvesntvu u Sloveniji. Savladana je komšijska ekipa iz Bosne i Hercegovine, rezultatom 77:67.

Mlada ekipa Srbije izgubila je samo u poslednjoj četvrtini. Imali su prednost i od čak 25 poena tazlike. Zbog toga su u drugom poluvremenu igrali slabije. Međutim, oscilacije su za ovakav tim karakteristične, smatra selektor.

Ovu utakmicu obeležili su i incidenti među navijačima. Pred početak utakmice, naši navijači sukobili su se navijači BIH koji su prolazili pored kafića u kome su ovi sedeli. 15 minuta sukoba započelo je uvredljivim dobacivanjima.

Srbija igra u B grupi, gde su još pored BIH i Letonija, Litvanija, Crna Gora i Makedonija. Naša zemlja ima 4 boda, koliko i Letonija, koja važi za favorita. Na sredini tabele nalaze se Litvanija i Crna Gora, dok po dva boda imaju Makedonci i Bosanci.