Egipat nakon 4 godine ukinuo vanredno stanje

Egipatski predsednik Abdel Fatah el Sisi ukinuo je vanredno stanje u zemlji nakon više od četiri godine.

0
7

El Sisi je na Fejsbuku objavio da neće produžiti vanredno stanje uvedeno u aprilu 2017. godine, koje je od tada produžavano na po tri meseca.

On je svoju odluku obrazložio time što je Egipat postao “oaza bezbednosti i stabilnosti u regionu”, prenosi AP.

Vanredno stanje u Egiptu uvedeno je nakon napada na crkve Kopta, glavne hrišćanske manjine na Bliskom istoku u gradovima Tanta i Aleksandriji, u kojima je poginulo više od 100 ljudi.

Odgovornost za te napade preuzela je Islamska država.

Prethodno je vanredno stanje 2014. godine uvedeno na na Sinajskom poluostrvu, gde se godinama vodi oružana islamistička pobuna koju predvodi lokalni ogranak Islamske države. (Agencije, Tanjug)

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.