Đoković u četvrtfinalu Majamija

VIDEO K9: Iako je bio na korak do poraza, Novak Đoković uspeo je da savlada Aleksandra Dolgopolova sa 2:1 u četvrtom kolu Masters turnira u Majamiju.

482

Malo je falilo da trenutno 65. na ATP listi, Dolgopolov napravi iznenađenje.

On je set i po odigrao sjajno, potvrdivši da zaslužuje mnogo bolju poziciju na svetskoj rang-listi od trenutne. Raspoložen i izuzetno motivisan stavio je na muke Novaka Đokovića, osvajajući poene raznovrsnim udarcima i sigurnim servisima.

S druge strane, srpskom teniseru gotovo ništa nije išlo od ruke. Pravio je brojne greške, slabo servirao i bio na ivici eliminacije, jer je Dolgopolov u drugom setu imao prednost od 4:1.

Novak je u sledećem gemu preokrenuo od 15:30, a onda je uspeo i da napravi brejk. Pri rezultatu 30:30 pogodio je liniju i došao do brejk šanse, potom se igrao još jedan dug poen u kojem je Dolgopolov izgubio strpljenje i zabio loptu u mrežu.

Od tog trenutka Novak je izgubio samo dva gema, a poslednji set završio je za samo 14 minuta. Đoković je na kraju slavio rezultatom 2:1, po setovima (6:7, 7:5, 6:0).

U meču za polufinale Đoković se sastaje sa Davidom Fererom. Sa 32-godišnjim Špancem, koji i ove sezone igra sjajno i već ima tri titule, Đoković je igrao 18 puta i zabeležio je 13 pobeda. Srpski teniser upisao je sedam uzastopnih pobeda nad Fererom, od kojih je poslednja ona u Šangaju prošle godine sa 6:4, 6:2.

Taj duel je na programu u četvrtak, što znači da će Novak imati na raspolaganju dan pauze posle napornog meča.