Direktor makedonske policije razrešen dužnosti jer je službenim kolima slao kćerku na more

Vlada Makedonije razrešila je dužnosti direktora policije Lazara Velkovskog zbog zloupotrebe službenog vozila.

0
415

Ministri su prihvatili predlog za smenu direktora Biroa za javnu bezbednost, koju je zatražio ministar unutrašnjih poslova Oliver Spasovski, prenosi makedonska televizija “Telma”.

Spasovski je prošle nedelje rekao da će zahtevati njegovu smenu, nakon višednevnih medijskih napisa da je službenim “rendž roverom” Velkovski 2. avgusta poslao kćerku na odmor u Grčku.

Premijer Makedonije Zoran Zaev je rekao da Velkovski, koji je član vladajućeg SDSM, napravio grešku i da mora da snosi odgovornost, ali i da će ostati da radi u Ministarstvu unutrašnjih poslova zbog stručnosti.

Vlada Makedonije je odlučila da do imenovanja novog direktora policije tu funkciju obavlja Besim Deari, dosadašnji zamenik Velkovskog. (Agencije)

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.