Dinar miruje, kurs 123,96 za evro

Dinar će danas mirovati prema evru i zvanični srednji kurs iznosiće 123,9619 dinara za evro, objavila je Narodna banka Srbije.

0
285

Dinar će prema evru biti slabiji za 0,3 odsto nego pre mesec dana, a na godišnjem nivou će biti slabiji za 1,1 odsto.

Indikativni kurs dinara prema dolaru je juče oslabio za 0,4 procenta na 115,5176 dinara za jedan dolar.

Dinar je prema američkoj valuti jači za 1,1 odsto nego pre mesec dana, dok je na godišnjem nivou slabiji za 5,2 procenta.

NBS je od početka 2017. godine prodala na međubankarskom deviznom tržištu 315 miliona evra, kako bi ublažila prekomerne dnevne oscilacije kursa.

Najniža vrednost domaće valute prema evru u ovoj godini bila je 3. februara, kada je kurs iznosio 124,0147 dinara za evro, a najviša je zabeležena 4. januara, kada je jedan evro koštao 123,4512 dinara.

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.