Amaterske izjave o SPC

VIDEO K9: Izjavu crnogorskog ministra za ljudska i manjinska prava o ugovoru sa Srpskom pravoslavnom crkvom komentarisao je akademik Matija Bećković.

0
97

Crnogorski ministar za ljudska i manjinska prava Mehmed Zenka izjavio je da će vlada o ugovoru sa Srpskom pravoslavnom crkvom pregovarati sa mitropolitom crnogorsko-primorskim Amfilohijem i da nije bitno što o tome misli Srbija.

On je dodao da Mitropolija crnogorsko-primorska ima određenu autonomiju u okviru SPC što je rekao i sam Amfilohije. Kako tumači ovu izjavu ministra Zenke, pitali smo akademika Matiju Bećkovića.

Ministar Zenka je ocenio da cilj Zakona nije bio da se meša u unutrašnju organizaciju crkve i da se deo unutrašnje teritorijalne organizacije SPC, koji ulazi u granice Crne Gore menja.

Cilj je da SPC dobije status pravnog subjekta u odnosu država-Srpska pravoslavna crkva, odnosno Mitropolija crnogorsko-primorska, Eparhija budimljansko-nikšćka i ostale eparhije.(Prilog KTV Zrenjanin)

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.