15 medalja za kik boksere Srbije u Sarajevu

VIDEO K9: Na 22. Svetskom prvenstu u kik boksu u Sarajevu srpski tim je osvojio 15 medalja.

48

Na 22. Svetskom prvenstvu u kik boksu, koje je održano u Sarajave od 20. do 26. oktobra, srpski tim osvojio je čak 15 medalja, osam zlatnih, četiri srebrne i tri bronzane.

U ukupnom plasmanu, u sve tri discipline u kojima je takmičenje održano (Low Kick, K-1, Light Contact), Srbija je zauzela drugo mesto, odmah posle Rusije.

Zlatne medalje osvojile su Milana Bjelogrlić, Saida Bukvić, Teodora Manić, Saška Krstić, Aleksandar Konovalov, Bojan Džepina, Aleksandar Menković i Nikola Filipović. Srebro je pripalo Danijelu Memedovskom, Ajli Lukač, Nikoli Todoroviću i Milošu Keljanoviću, a bonzom su se okitili Staša Veić, Ljubo Jalovi i Nikola Stošić.

U nikad jačoj konkurenciji, srpski kik bokseri su pokazali da se nalaze na vrhu sveta, a velika i jaka konkurencija na Svetskom prvenstu u Sarajevu jeste i dokaz da kik boks korača krupnim koracim u prijem u članstvo u porodicu olimpijskih sportova.